Turneul de Tenis 10 FRT – Cupa Comunei Săbăoani 2023

Dragi părinți și copii pasionați de tenis, Avem bucuria să vă invităm să luați parte la Turneul de Tenis 10 FRT – Cupa Comunei Săbăoani, ce va avea loc în perioada 11-12 august 2023. Evenimentul este dedicat copiilor cu vârste cuprinse între 6 și 14 ani, doritori să-și pună în valoare talentul și abilitățile în acest sport fascinant. Terenul de tenis de la biserica „Sf. Mihail Arhanghelul” din Săbăoani va fi gazda competiției, oferind o atmosferă prietenoasă și condiții optime pentru desfășurarea meciurilor. Participarea la turneu este complet gratuită, dorind să promovăm acest sport printre tinerii din comunitatea noastră. Pentru a vă înscrie, vă rugăm să contactați pe Simona Balan la numărul de telefon 0762.657.599 sau să accesați site-ul Federației Române de Tenis, la adresa https://www.tenis10frt.ro/turnee.html, unde veți găsi un formular de înscriere. Vă așteptăm cu drag la turneu pentru a trăi împreună această experiență sportivă minunată!